K ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení používáme technologie, jako jsou soubory cookie. Děláme to, abychom zlepšili zážitek z prohlížení a zobrazovali personalizované reklamy. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Nemůžu si pomoci, ale opravu jsem nikde na tento název nenarazil 😉
Historický název uváděný v dobovém tisku, turistických průvodcích a podobně je „Triebsch-Pitschkowitzer-Thale“, tedy „Třebušínsko-Býčkovické údolí Lučního potoka“, česky uváděné jako Třebušínská kotlina, které se se objevuje už od 13. století, kdy většinovými vlastníky tohoto území byla býčkovická komenda „Řádu německých rytířů“. Dokonce je i známo které obce sem patřily. Třeba Křešice, Trnovany či Žitenice mezi nimi ale nejsou. I geomorfologové mají pro tuto lokalitu své označení – Třebušínské středohoří (jako jeden okrsků Verneřického středohoří). Navíc se mi označení „Česká Kaliforie“ s ohledem na poměr obyvatel hlásících se k německé a české národnosti v období od 11. století do konce II. světové války nezdá jako pravděpodobné. Ovšem neříkám, že se „to“ tu tak nenazývalo. Ovšem abych tomu uvěřil, musel bych to vidět někde „černé na bílém“ 😉 Hezký den …
To zas lezem USA do zadku.. To je hnus. Česká hrdost se vytrácí
Přízvisko Česká Kalifornie navazuje na zapomenuté místní pojmenování, které odráží místní dlouholetou ovocnářskou, chmelařskou a vinařskou tradici i rozvinutý chov koní a skotu, odkazuje na unikátní krajinný reliéf a s ním související mimořádně příznivé klima mírně zvlněného údolí ohraničeného vrcholy verneřické části Českého středohoří a mocným ohybem řeky Labe. Řadí toto jedinečné území po bok českého Texasu a České Kanady.